S KÝM SPOLUPRACUJEME
Jako DBT terapeuti pracujeme na Psychiatrické klinice Fakultní nemocnice Brno a Lékařské fakulty Masarykovy Univerzity. Institut vznikl v přímé spolupráci s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity a je spin-off společností Masarykovy univerzity. Podílíme se na činnosti DBT sekce České společnosti pro kognitivně behaviorální terapii, jakožto české odborné DBT společnosti, a Evropské DBT asociace. Pracujeme pod pravidelnou supervizí zahraniční DBT supervizorky Amy Gaglia.
REFERENCE NA NAŠE KURZY
Kurz byl velmi kvalitně připravený a profesionálně předaný. Vedli jej lektoři, u nichž byla patrná hluboká znalost a zkušenost v oblasti DBT. Ocenili jsme vysokou míru strukturovanosti, promyšlenou práci s časem a vyváženost mezi teorií a praktickými ukázkami. Velkým přínosem byly časté názorné ukázky a zařazení praktických nácviků, které pomáhaly nové informace ihned ukotvit a zároveň udržovat pozornost posluchačů. Lektoři vyzývali k vzájemné interakci a ochotně i srozumitelně odpovídali na veškeré dotazy. Tento kurz doporučujeme všem, kteří si chtějí rozšířit znalosti i dovednosti v oblasti DBT.
Oceňuji srozumitelný výklad základních principů DBT, praktické ukázky i prostor pro diskuzi nad konkrétními případy. Kurz mi poskytl pevný základ, ze kterého můžu já i moji kolegové při práci s klienty vycházet, a motivoval nás k dalšímu vzdělávání v oblasti DBT. Díky kurzu se nám daří postupně zavádět prvky DBT do nově vznikajících nácvikových skupin, což vnímáme jako velký posun směrem k systematičtější a efektivnější péči o naše klienty.
Kurz s Vámi byl trefou do černého – plný důležitých informací, ZÁROVEŇ vedený velmi příjemnou formou. Byť se jednalo o kurz velmi krátký, dodnes mají získané informace a zkušenosti pevné místo v přístupu k pacientům, jejich příbuzným i mezi kolegy navzájem. Zejména díky tomuto kurzu neustále přemýšlíme, jak do naší práce přinášet prvky DBT ještě více.
Způsob prezentace lektory byl skvělý, proložen praktickými cvičeními, na každou otázku jsem dostala odpověď, po 30 letech v praxi mne málokdy už něco nadchne, ale v tomto kurzu se to stalo.
Jejich profesionalitu, schopnost vysvětlit teorii, pomoci ji překlápět do praxe a celkové nasazení považuji za unikátní. Kurz měl napříč týmem dobré ohlasy a ačkoli jsme se přes noc nestali odborníky na DBT, kurz nám pomohl být v této oblasti více na jedné lodi. Zejména díky společnému jazyku, pochopení smyslu toho, proč raději evaluaci než devalvaci, a vyšší otevřenosti k dialogu. Po ukončení kurzu jsme měli možnost konzultací s lektory, když se vyskytly první obtíže při zavádění některých novinek, týkajících se například zacházení se závazky a pravidly.
Kurz byl skvěle zpracovaný – získala jsem spoustu prakticky využitelných informací o práci s klienty s hraniční poruchou osobnosti, předávaných poutavým a srozumitelným způsobem. Velmi oceňuji i zařazení modelových situací a cvičení, které napomohly lepšímu pochopení metody v praxi. Vaše ochota, trpělivost a podpora byly po celou dobu opravdu inspirující. Moc si vážím také množství materiálů, které jste s námi sdíleli a které nám velmi pomohly v začátcích.
Kurz Mgr. Martina Horkého a Mgr. Pavly Horké Linhartové, PhD. rozhodně splnil a v několika bodech předčil naše očekávání. Dozvěděli jsme se přehledný, strukturovaný teoretický rámec a navázali jsme na praktické cvičení a ukázky, včetně nejčastějších výzev při práci s pacienty s poruchou regulace emocí. Ceníme si i části výcviku, ve kterém jsme se zaměřili na vnitřní závazky terapeutického týmu, na pravidla při vnitřní kooperaci. Během naší praxe se nyní opíráme o tyto poznatky včetně odborných zdrojů a měřících technik, které nám oba lektoři doporučili. Lektoři jsou velmi vstřícní a během kurzu vytvářejí přátelskou a příjemnou atmosféru.